top of page

Hyperbarická kyslíková komora

Na adrese Masarykova 1044 Řevnice 252 30 pro vás nově provozujeme hyperbarické kyslíkové terapie.

Objednávat se na terapie je možno vždy v pracovní dny mezi 10 - 17.00h na telefonním čísle

+420724245601 či na kyslikzrevnic@gmail.com

V čem je hyperbarická kyslíková terapie (dále HBOT) jako léčebná metoda přínosná? Především poskytuje téměř 100% kyslíku do plicního systému pacienta, který jej inhaluje v hyperbarické komoře při mnohem vyšším tlaku než je běžný atmosférický tlak. Takto se stlačený kyslík navázaný na krevní plazmu dostává účinněji do tkání a orgánů, což urychluje hojivé procesy, umožňuje regeneraci lidských buněk a uzdravuje a omlazuje lidský organismus. HBOT terapie zlepšuje kvalitu života a udržuje lidské tělo zdravější. Procedura je velmi příjemná, bezbolestná a trvá většinou 60-90 minut. HBOT je jeden z nejúčinnějších 100% přírodních způsobů, jak snížit zánět, urychlit hojení ran a optimalizovat fyzický i duševní výkon. 

 

Onemocnění, která HBOT léčí, mírní, případně zpomaluje:

Autoimunní onemocnění, alergická rýma, autoimunitní hepatitida, Diabetes mellitus I a II typu, revmatoidní artritida, dětská onemocnění, autismus, epilepsie, infekční onemocnění, lymská borelióza, kožní onemocnění, atopický ekzém, bércový vřed, lupénka, nehojící se rány, kardiovaskulární onemocnění, cévní mozková příhoda, infarkt myokardu, neurologická 

onemocnění, Alzheimerova choroba, migréna a bolesti hlavy, Parkinsonova choroba, stimulace a regenerace mozkových buněk, celulitida, dekompresní nemoc, erektilní dysfunkce, chronický únavový syndrom, náhlá hluchota, otrava oxidem uhelnatým, traumatická poranění orgánů, úrazy, rehabilitace po operacích a chirurgických zákrocích a redukce otoků. Jaké jsou přínosy HBOT pro zdravého člověka? Tato terapie dodá sílu a dodatečnou energii po celý den. Dále to jsou: Duševní bystrost a lepší paměť, zpomalení procesu stárnutí, snížení hladiny cukru v krvi, oxidaci tuků a všeobecný antioxidační účinek, zdravější spánek a zklidnění emocí, snížení náhlé bolesti, protizánětlivé a antiseptické účinky, obnovení mladistvé chuti do života, rychlejší odvodnění,snadnější hubnutí, regeneraci poškozené tkáně, vyšší ochranu před viry a infekcí, posílení imunity a rychlejší detoxikaci.

Tinnitus a ztráta sluchu

Tinnitus je odborné označení pro zvukový vjem v uchu nebo v hlavě (zvonění, cinkání, bzučení), který nepochází z vnějšího zdroje a může v různých intervalech zesilovat nebo zeslabovat. Intenzivní bývá večer před spaním, kdy je člověk v klidu a tichu.

Velké množství nových výzkumů ukazuje, že hyperbarická kyslíková terapie pomáhá tinnitus a další poruchy sluchu léčit, případně mírnit. Hyperbarická terapie je nejúčinnější v prvních třech měsících po ztrátě sluchu nebo začátku tinnitu.

Ze zahraničních studií vyplývá, že u naprosté většiny pacientů dochází po hyperbarické terapii ke snížení ztráty sluchu o více než 20 %. Mnoho pacientů dosáhne až úplného vyléčení.

Postcovidový syndrom

Postcovidový syndrom, je dlouhodobá zdravotní komplikace po prodělané nemoci COVID-19. Příznaky mohou být různě závažné a rozsáhlé. Přetrvávající potíže postihují převážně plíce, srdce, mozek, ledviny, žaludek, svalstvo a nervový systém. Mezi další potíže patří bolesti hlavy, dušnost, bolest v krku, slabost s pocitem vyčerpání nebo problémy se spánkem. Tyto obtíže často přetrvávají týdny i měsíce. Jedná se o reakci organismu po prodělání závažné virové infekce, kde je jednou z hlavních příčin nedostatek kyslíku způsobené zánětem - tzv. tichá hypoxie. Ve světě, především v USA a západní Evropě, se k léčbě velmi osvědčila hyperbarická kyslíková terapie, která se používá pro chronické a urgentní zdravotní stavy spojené s nedostatkem kyslíku ve tkáních – hypoxií. Hyperbarická terapie je skvělý protizánětlivý prostředek, kde při tlaku v komoře nad 1,3 ATA a při dýchání téměř 100 % kyslíku, dochází k rychlé obnově poškozené tkáně a podstatně se zkracuje doba zotavení. Již po první terapii se zlepšuje dušnost, únava a kvalita spánku. Doporučujeme absolvovat minimálně 10hodinových terapií v hyperbarické komoře ke zlepšení zdravotního stavu po prodělání onemocnění COVID-19.

 

Porucha autistického spektra (PAS) u dětí

Hyperbarická kyslíková terapie pomáhá ke snížení zánětlivých příznaků spojených s autismem v mozku a gastrointestinálním systému. Tímto efektem navozuje hojivé procesy v dětském organismu, a to při tlaku 1,3-1,5 ATA. Studie z Oxford recovery center doporučuje minimálně 20hodinových terapií, při kterých je rodič vždy spolu s dítětem v hyperbarické komoře. Zatím neexistuje léčba, která by dokázala vyléčit děti s PAS, ale vlivem správné terapie je možné mírnit příznaky.

Proč hyperbarická terapie pomáhá dětem s PAS?

  • odstraňuje toxiny (těžké kovy) z těla

  • Snižuje zánět v organismu – střeva, mozeček

  • Zlepšuje průtok krve v těle

  • Buduje nové kapiláry v mozku

Jaké výsledky vidí rodiče dětí s PAS po terapiích?

  • Zlepšuje se kvalita spánku

  • Děti jsou klidnější, láskyplnější

  • Zvyšuje se soustředění a pozornost

  • Zlepšuje se funkce střev

  • Zlepšují se kognitivní a jazykové schopnosti

  • Zlepšuje se socializace dítěte ve společnosti (kolektivu)

 

Crohnova choroba

Crohnova choroba a ulcerózní kolitida jsou autoimunitní chronická onemocnění trávicího traktu, která způsobují zánětlivé procesy v různých částech trávicí soustavy. U Crohnovy choroby je to nejčastěji v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva u ulcerózní kolitidy jsou to vředy na sliznici tlustého střeva a konečníku.

Hyperbarická kyslíková terapie, která mírní nebo odstraňuje záněty ve střevě. Hyperbarická terapie je skvělý protizánětlivý prostředek, kde při tlaku v komoře od 1,5 -2,5 ATA a při dýchání téměř 100 % kyslíku, dochází k rychlému hojení střeva a léčení píštělí. Současně se i prodlužuje délka remisí se sníženou frekvencí relapsů (opakování) těchto onemocnění. 

Roztroušená skleróza

Roztroušená skleróza je chronické zánětlivé onemocnění mozku, které je obvykle diagnostikováno ve věku od 20 do 40 let. V průběhu času se RS vyvíjí do neurodegenerativního onemocnění, což vede k problémům se zrakem, brněním, necitlivostí, špatnou koordinací, závratěmi, obtížemi při chůzi, močovou inkontinencí, ztrátou sluchu, depresemi a pohyblivostí . Většina konvenčních léčebných postupů se zaměřuje na rané fáze onemocnění. Bohužel existuje jen málo způsobů léčby pro pozdější fáze RS.

K léčení, nebo alespoň k zastavení progresu RS se ve světě hojně využívá kyslíková terapie v hyperbarické komoře. Hyperbarická oxygenoterapie pomáhá v léčbě RS především v raném stádiu, ale využívají ji i pacienti v pozdější fázi. 

Až dvacetinásobné zvýšení množství průtoku kyslíku do mozku vede k řadě pozitivních účinků, jako je urychlení opravy poškozené tkáně, odstranění, nebo zmírnění zánětu nejen v mozku, ale i v celém organismu. Léčebná terapie téměř 100 % kyslíkem se ve světě nejvíce doporučuje při tlaku v komoře 1,5 ATA a doba trvání terapie 60-90minut. 

Anti-aging

Anti-aging, neboli omlazování lidského organismu, je nová lékařská specializace, která si klade za cíl dosáhnout co nejlepšího zdravotního stavu člověka. Tato metoda s pomocí hyperbarické oxygenoterapie nejen úspěšně zpomaluje proces stárnutí, ale daří se jí i proces stárnutí zvrátit a lidský organismus omladit. 

Přínosy HBOT pro sportovce. Sportovcům, ať již vrcholovým či hobby HBOT pomůže:

Snížit lokální hypoxii (nedostatek kyslíku v tkáních), snížit lokální zánět a otoky, rychleji léčit měkké tkáně, vazy a zlomeniny, zvýšit přísun kyslíku do poškozených oblastí, rychlejší regeneraci kostí a chrupavek, ošetřit poškození chrupavky, zlepšit mentální koncentraci, odstranit svalovou únavu a svalové napětí.

Ceník terapií

První zkušební terapie ZDARMA (při následném objednání permanentky)

Jednorázová terapie 680,- Kč

Permanentka 5 vstupů 3250,- Kč

Permanentka 10 vstupů 6000,- Kč

Děti s poruchou autistického spektra mají u nás terapie ZDARMA

Celkový čas jedné procedury je 60 min. V ceně je zahrnut příchod, vstup do komory,

kyslíkové brýle/maska, tlakování komory, pobyt v komoře, odtlakování komory, odchod.

Před vstupem do komory je klientovi vysvětlen postup a pravidla procedury.

Nedostavení se na proceduru bez omluvy alespoň 2h předem, či zpoždění

větší jak 20 min znamená storno procedury bez náhrady.

Personál je vyškolený a certifikovaný. U pacientů po prodělaných zákrocích či srdečních či mozkových

příhodách se vždy doporučuje vyžádat si před první návštěvou souhlas s terapií od ošetřujícího lékaře

Kyslíkové terapie Řevnice #kyslíkzrevnic
bottom of page