vanoční poh.jpg

VÁNOČNÍ POHÁDKA

12.2021

Vánoční pohádka 

Krásný příběh plný tajemství, přátelství, šťastných konců a setkání se odehrává v Černošicích a blízkém okolí. Od prvního adventního víkendu až do poloviny ledna. Osm pohádkových příběhů, osm dobrodružných výprav pro celou rodinu. Na každém konci jedné kapitoly příběhu Vás bude čekat odměna a nee jen tak ledajaká, bude kouzelná.

Příběhy na sebe navazují, každý jeden příběh a jedna trasa bude na svém místě 14 dní, aby si ji všichni stihli projít. Trasy se budou lišit a nebudou se křížit. Budou vhodné i pro kočárky a malé dětičky, avšak každá věková kategorie si najde to své.

Plán hry bude od 26.11.2021 ke stažení na webu pomocodsrdce.com , k vyzvednutí v obchůdku Beruška nebo Srdcem v kuchyni v Černošicích. Vstupné je dobrovolné, můžete přispět v obchůdcích do kasičky nebo na transparentní účet spolku Pomoc od Srdce, z.s. 6023680309/0800

Výtěžek bude použit na další aktivity spolku a pomoc onkologicky a jinak vážně nemocným samoživitelům a jejich dětem v dolním Poberouní a seniorům v nouzi taktéž.

Těšíme se na Vás od 26.11.2021 do 16.1.2022

peklo.jpg

PEKLO S PŘÍBĚHEM - MIKULÁŠ

05.12.2021

Peklo s příběhem v Řevnicích

Bojíte se pozvat Mikulášskou družinu k vám domů, aby se pak děti nebáli každého zazvonění zvonku? 

Přijďte k nám do našeho pekla a nebeské karavany. U nás vám noční počůrávání a stres nehrozí.

Tento den jsme pro děti připravili jako poučnou, kouzelnou pohádku s přesahem.

Naši čerti mají svou důstojnost, ale děti neděsí. Pan Lucifer má ve své knize nejen hříšky každého dítka, ale má tam i dobré skutky, talent a snahu.

Mikuláš je důstojný a moc hodný pán a andělé se umí roztomile domlouvat a hašteřit s pidi čertíky a přimlouvat se za děti.

Cestu do kouzelného domečku, který jsme půjčili v tento magický den kouzelným bytostem najdete, pouze...

…..když projdete krátkou, (cca 1,2km vhodnou i pro kočárky) pohádkovou stezkou odvahy a úkolů. Tato cesta zároveň očišťuje od zlobivosti a odmlouvání, takže do kouzelného domečku, přijdou už jen moc hodné děti. Bližší informace obdržíte po registraci.

Stezka se zjeví pouze v tento den 5.12.2021 a to hned od brzkého rána. Kdo nemá odvahu přijít za tmy, může přijít raději za světla.

Pro děti budou v ceně i odměny a teď tolik vzácné uhlí, ovšem ...jen pár kusů. :) Pro děti s alergiemi a pod… uděláme balíčky samozřejmě a mile rádi také. Balíčky budou obsahovat hlavně sušené ovoce, top čokoládové figurky, novinky a překvapení například od Mixit a Grizly.


Co musí udělat rodiče, když chtějí přijít?

Registrovat děti na emailu pomocodsrdce@gmail.com 

Do předmětu napsat Mikuláš, do těla zprávy počet dětí a jejich křestní jména a věk

Cena za jedno dítě je 350,- Kč, za každé další dítě 300,- Kč

V ceně je započten XL balíček dobrot pro každé dítě zvlášť.


Platba je předem na provozní účet spolku, do poznámky dejte heslo Mikuláš a vaše příjmení Číslo účtu Pomoc od Srdce,z.s. je 5847057339/0800


V den akce = moc důležité

PŘINESETE PAPÍR, PRO KAŽDÉ DÍTKO ZVLÁŠŤ 

NAPÍŠETE JMÉNO - Pokud budete mít více dětí a ještě třeba stejného pohlaví, prosím rozlište je. Například Honzík 8let modrá bunda. Martin 9 let zelená bunda.

Příklad Honzík 8 let modrá bunda

- nechce si čistit zuby

- pere se s bratrem Martinem

- neuklízí 


+ Pomáhá mamince na zahradě

+ Krásně maluje

+ Je přátelský a skvěle hraje fotbal.


Tento papír je důležitý pro Lucifera do pekelné knihy:) Budete ho předávat u kouzelné brány Sv.Petrovi


Na vyžádání a jen pro velké zlobivce, bude možno od Lucifera získat kouzelnou větvičku, kterou když máchnete, přivoláte čerta na zlobivé děti/tatínky/maminky


Pekelná akce: 

Ke dvěma platícím dětem, jeden dospělák zdarma (napište jméno , hříchy a dobré skutky vašeho partnera/partnerky manžela/manželky, nejvtipnější dostanou  odměnu :)


Na místě občerstvení slané i sladké. 

Horké nápoje :)

Bombardino

Burgery s masem i nemasem

Plakát a více info
Crowd Cheering

FINANČNÍ SBÍRKA NA KONKRÉTNÍ ÚČEL

Momentálně bychom potřebovali finanční pomoc při zařizování startovacího bytu pro naše klienty a při rozjezdu nízkoprahového centra s výrobnou, možností hlídání dětí a konáním kroužků pro děti.

 Po úspěšném dokončení a otevření startovacího bytu pro maminky uvítáme finanční prostředky na další rozjezd nízkoprahové výrobny, kde je nyní již sklad potravinové banky, dětským koutkem, mini školičkou, kurzy vaření a šití, kroužky pro děti hudební, doučovací a pohybové aktivity pro malé i dospělé. Při těchto aktivitách nám mohou pomáhat i naši klienti a zajistit si tak určitý příjem. Pro firmy je zde zajímavá možnost sponzoringu a prezentace. Obrázky z přípravy centra najdete v Galerii.

Dále sháníme partnera pro náš vozový park a jeho financování, neboť naše soukromá vozidla již dosluhují a nedostačují kapacitně, i tak jsme jim vděční, že od prvního lockdownu zvládli ujet přes 15000 km a odvozit přes 24000 kg potravin a materiálu

STK_Moneta_2021_2 (1).png

SRDCEM V KUCHYNI MÁ 2. MÍSTO NA MONETA ŽIVNOSTNÍK ROKU 2021 ZA STŘEDOČESKÝ KRAJ

January 12, 2025

Obsadili jsme 2.místo na Moneta Živnostník roku 2021 za středočeský kraj. Všem našim podporovatelům děkujeme!
Fotky z akce najdete zde
https://www.firmaroku.cz/blog/vyrobce-technologii-pro-zemedelce-modni-navrharka-jsou-nejlepsi-podnikatele-stredoceskeho-kraje

Read More
sítovka_edited.png

DRUHÉ MÍSTO NA SÍŤOVCE

January 12, 2025

Síťovka je projekt Meandru Řevnice a je to každý cca půl roku se opakující přehled inspirativních projektů v Dolním Poberouní. Na Síťovce Vol.2 získala Grétky prezentace o tom, co a jak dělá krásné druhé místo a vyhrála tak čestný pórek :-) Máme radost, děkujeme všem hlasujícím, pořadatelům a dalším výhercům!

Read More
Bild2.png

OTEVŘELI JSME BYT PRO SAMOŽIVITELE

January 12, 2025

Tak se nám to všem povedlo, 1.9. jsme slavnostně otevřeli první startovací byt pro rodiče samoživitele v těžké situaci

(požár, rozvod, atd.) a onkologicky a jinak vážně nemocné samoživitele s názvem První krok, který je v Černošicích.

Moc děkujeme VŠEM KTEŘÍ JSTE NÁM JAKKOLIV POMOHLI.

DĚKUJEME

Bez vás by to nikdy nevyšlo. Jste úžasní sousedé, firmy, přátelé, lidé.

V naší galerii krok po kroku vidíte, jak se co dělo. Vše se trochu zpozdilo kvůli požáru v našem domově, ale díky všem, co nezištně pomohli a dali do našeho společného projektu své srdce, um, finance nebo hmotné dárky... se to povedlo. Ještě doděláváme pár úprav na které nezbylo, ale to doděláváme postupně. Důležité je, že už mají první maminky a dětičky kam složit hlavu. Moc děkujeme všem.

Maminky to mají krásné a funkční. Záměr byl podpořit potřebné a vytvořit místo, které jim bude příjemným, dočasný domovem. Bude inspirativní a bude je motivovat. To se věřím moc povedlo.

Musím říci že za těch společných 453 odpracovaných hodin X mnoho lidí, to stálo a byla i sranda

Děkuji Lucie Ruffrová Beruška, Jan Jenq, Tereza Scarlett, Josef Linhart,

Jana Zollmannova, Vladimir Nikl, Monika Barczi, Sanja Marek, Bara Makovka, Pavel Zahradník, Barbora Bohuslavická, Petra Stejskalova, Markéta DK, Petra Vrábliková, Petra Costello, Magdalena Dostal,

Jaroslava Bělinová, Monika Kavková, Ilči Liči Holešínská, Kateřina Niplová, Lucie Agnes Večeřová, Lucie Křenková, Jsemtlustej Alezhubnu, Ola Phoebeova, Dostálovi, Matulovi, Wolfovi, Zuzana Michalová, Maru Štorková, Filip Kořínek, Tomáš Vaněk, Karolina Ponocná Kamberská, Bashka Bash za úžasnou skupinku, kde nám dovolila sdílet prosby,

Martina Zajícová, Pavla Bohuslavická, Jan Trojan, Pavel Blaženín, Romanka a Kemal, pan lékárník Vančák z Černošic, Věra Cypryánová, Barbora Golánová,

Město Černošice děkujeme za poskytnutí bytu za zvýhodněných podmínek a mnoho dalších úžasných lidí.

Maminkám a dětičkám přejeme ať vkročí do nového života pravou nohou a brzy mohou otevřít dveře do svého vlastního domova.

Hodně štěstí, lásky a zdraví přeji nám všem a těším se na vás při dalších setkáních od srdce.

Chcete nám pomoci finančně? Každá koruna se počítá. Je to jako s mořem...

i moře tvoří kapky......a z těch kapek dokážeme udělat velké, krásné projekty, které budou sloužit všem. Potvrzení o daru do daní je samozřejmostí. Děkujeme

Pomoc od Srdce, z.s.

Transparentní účet

6023680309/0800

Read More
Team Meeting

SBÍRKA SPECIÁLNÍCH POTRAVIN PRO MORAVU

20.10.221

Při jednom z našich závozů na Hodonínsko nám sice doma mezitím vyhořel vlastní domov, ale o to víc se dokážeme vcítit do potřeb lidí stižených tornádem a proto stále působíme v postižených obcích, kde distribuujeme speciální potraviny pro lidi se speciální dietou (lepek, diabetes, cronova choroba, laktóza) a to jak poštou, či přes naše spolupracovníky, které zásobujeme surovinami. Případně i přímo lidem, kteří se nám ozvali na základě výzvy na našich stránkách Bezlepková Margottka a po živém vstupu na Rádiu Jih. Seznam toho co stále potřebujeme do sbírky je zde:

Volunteers Packing Food

SBÍRKA POTRAVIN

Probíhající

Sbírka potravin probíhá dlouhodobě, tak abychom mohli zásobovat maminky a tatínky po delší dobu, než se uzdraví či postaví více na vlastní nohy a ne jen jednorázově. Když jsou již v lepší pozici zdravotně a sociálně, často sami řeknou, že máme poslat další balíček někomu, kdo to potřebuje více. A my se za ně radujeme a rádi poslechneme.

Volunteer Group

SBÍRKA OBLEČENÍ A HRAČEK

Pozastaveno z důvodu naplněnosti skladu

Oblečení, potřeby a hračky vybíráme dle aktuálních potřeb rodin kterým pomáháme. Oblečení, hračky a potřeby pro domácnost, které nevyužijí naši klienti, dále vystavujeme v našem re-use centru, které se momentálně provizorně nachází v nízkoprahovém centru (více zde) v ulici Masarykova 1044, Řevnice